Frequently asked questions

Neden bizi tercih etmelisiniz ?


Çünkü, her şeyden önce işimizi severek yapıyoruz. Yorulmadan, sıkılmadan yaptığımız işten zevk alarak tüm detayların üzerinden geçip, inandığımız değerleri temsil eden, gurur duyacağımız işler teslim ettik ve ediyoruz. Yıllardır yaptığımız her iş bize yeni bir şey öğretti. Biriktirdiğimiz bu tecrübemizi sizler için kullanmaktan keyif alıyoruz.
İyi ve kötü statik proje arasındaki fark nedir ?


Teoride bir mimari projeye uygun sonsuz sayıda statik proje üretilebilir. Birbirlerinden tamamen farklı olabilen bu projelerin statik sistem yerleşimi, kullanılan beton ve donatı miktarı, tasarlanan şeyin pratikte uygulanabilirliği ve doğru şartlara göre tasarlanmış olup olmadığı iyi ve kötü statik proje arasındaki farkı belirler. Hatipzade Mühendislik olarak 8 Milyon m²yi aşan statik proje tecrübemiz ile tüm bunları sizin için en uygun şekilde tasarlıyoruz.
Statik sistem yerleşiminin önemi nedir ?


Statik sistem yerleşimi yapının taşıyıcı elemanlarının nerelerde ve nasıl konumlandığını ifade eder. Bu sistemin, hem yapının emniyetli olması hem de yapı estetiğinin sağlanması için doğru kurulması çok önemlidir. Yapının kullanımı esnasında göze çarpan, rahatsız edici hatta kimi zaman kullanımı kısıtlayan çıkıntılar bu sistemin yanlış teşkilinden kaynaklanır. Hatipzade Mühendislik olarak emniyetli olduğu kadar estetik ve kullanışlı projeler üretmeye özen gösteriyoruz.